Fölfelé vették az irányt a hét első kereskedési napján a vezető európai tőzsdeindexek, ám a - pénteken még a lefelé mutató nemzetközi trenddel szemben mozgó - BUX-nak ezúttal nem maradt elegendő lendülete a további erősödéshez. Az amerikai piacok ünnepi zárva tartása szokás szerint alacsony forgalmat eredményezett Budapesten is, a BÉT virtuális parkettjén 3,2 milliárd forintot alig meghaladó részvénymennyiség cserélt gazdát. A napot valamivel az előző záróértéke fölött kezdte a BUX, de mivel előbb-utóbb minden vezető részvény kurzusa negatívba fordult, az irányadó mutató is másfél százalékot közelítő veszteséggel, 7791 ponton zárt.
Jelentősebb érdeklődés egyedül az OTP piacát kísérte, ez a papír volt az egyetlen, amelynek forgalma meghaladta az egymilliárd forintot. A napot meredek zuhanással kezdő árfolyam délre 2330 forint környékén stabilizálódott, ám a zárás előtti pillanatban megjelent újabb eladó tételek végül 2310 forintra, a pénteki áránál 2,7 százalékkal mélyebbre szorították a jegyzést. A piacon tapasztalható pangás ellenére 300 millió forint fölötti forgalmat generált tegnap az IEB. A részvény tovább folytatta menetelését, a tegnapi zárásban a péntekinél közel 5 százalékkal többet, 1889 forintot fizettek érte.
Továbbra is képtelen magához térni a Richter, a gyógyszerpapír kurzusa újfent 14 ezer forint alá csúszott. A szektortárs Egisért ismét 13 ezer forintot fizettek a zárásban. Jellemzően a pénteki értéke környékén kereskedtek hétfőn a Matávval, ám a zárás előtti pillanatokban érkezett eladói hullám a korábbinál 0,7 százalékkal mélyebbre, 834 forintra szorította az árfolyamot. A Mol szerény forgalom mellett 1,1 százalékkal gyengült.
M. T.
