BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Moody's leminősítette a Deutsche Telekomot

2003. január 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Moody's hitelminősítő pénteken Baa3-ra minősítette a Deutsche Telekom (DT) hiteleinek besorolását, ami mindössze egy osztályzattal van a „bóvli” kategória fölött. A hitelminősítő indoklása szerint a cégnek nincs kilátása arra, hogy elérje a maga elé kitűzött adósságcsökkentési célt.
A leminősítés várható volt, ám az elemzők nagy része Baa2-es besorolást várt a Moody'stól. Ezzel a lépéssel a társaság a Moody's skáláján két osztályzattal lett rosszabb, mint a többi hitelminősítőnél, például a Standard & Poor'snál vagy a Fitch Ratingsnél. A Moody's szerint kizárt, hogy a Deusche Telekom 2003 végéig képes lesz 66 milliárd eurós adósságállományát 50 milliárdra lefaragni, ahogy azt korábban tervezte. A hitelminősítő szintén rontott (Baa2-re, negatív kilátásokkal) a DT egyesült államokbeli mobilvállalata, az egykori VoiceStream, ma T-Mobile USA hiteleinek besorolásán. A DT részvénye fél ötkor 1,2 százalékos mínuszban volt a frankfurti tőzsdén.
(NAPI)

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet