BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormánynak szállíthat a Synergon

A Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága az egyetlen ajánlatot tevő szövetséget választotta ki Microsoft-szoftverlicencek szállítására. Az igazgatóság Novell-szoftverlicencekre is szerződést köt, a két szerződés nettó értéke 9 milliárd forint. A Synergon mindkét szövetségnek tagja, ám a tender megnyerése nem jelent azonnal megrendeléseket, az pusztán arra ad lehetőséget, hogy az egyes államigazgatási szervek külön közbeszerzési eljárás nélkül szerezhessék be az esetlegesen szükséges szoftvereket.

2003. január 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága az egyetlen ajánlatot tevő szövetséget választotta ki Microsoft-szoftverlicenc szállítására. A szövetségnek a BÉT-en jegyzett Synergonon kívül a tagja még többek között a Microsoft Ireland, a Microsoft Magyarország, az Albacomp, a Getronics, a Hewlett-Packard Magyarország és a KFKI Rt is. A tender nettó értéke 7 milliárd forint, ám ez nem jelent azonnali hasonló nagyságú megrendeléseket. A mostani pályázatnak mindössze az volt a célja, hogy a kormányzat a beszerzéseket központosítva - s így kedvezőbb áron - bonyolíthassa, s amennyiben bármelyik szervnél szoftverfejlesztési igény lép fel, külön közbeszerzési pályázat nélkül intézhesse azt. A hasonló pályázaton tavaly is győztes Synergon a lehívásra kerülő mennyiség maximum 25 százalékának teljesítésére számít. (A nettó 2 milliárd forint értékű Novell-megrendelés feltételei és lehetőségei a Synergon számára a fentiekkel megegyeznek).

Az állami megrendelések a társaság árbevételének 9 százalékát adták 2001-ben, ám ismerve az új informatikai fejlesztési programot a cég idén ennek növekedését reméli.
A harmadik negyedévben az elemzői várakozásoknál lényegesen jobb eredményről számolhatott be a Synergon. Az informatikai társaság arra ugyan nem számít, hogy az utolsó három hónapban megismétlődik az egy évvel korábban tapasztalt fellendülés - akkor ugyanis a teljes éves árbevétel 35 százaléka realizálódott -, de a szeptember 1-jén még 60 millió forintos veszteséget mutató eredmény pozitívba fordulását valószínűsíti a menedzsment, igaz ennél közelebbit a gyorsjelentés előtt nem kívántak elárulni a társaság tavalyi teljesítményéről.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet