BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Soros Györgyöt elítélte a bíróság

Az ügyészség indítványának megfelelően egy párizsi bíróság bennfentes kereskedés miatt 2,2 millió eurós pénzbüntetésre ítélte Soros György magyar származású üzletembert. A büntetés nagysága hozzávetőleg megegyezik azzal az összeggel, amit Soros keresett a Société Generale-papírok megfelelő időben történt vásárlásával. Az üzletember továbbra is tagadja a vádakat, és fellebbez a döntés ellen.

2002. december 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy párizsi bíróság bennfentes kereskedelemért - az ügyész korábbi javaslatának megfelelően - 2,2 millió eurós, vagyonához képest aprópénznek számító büntetésre ítélte Soros Györgyöt, a magyar származású amerikai milliárdost. A nemrégiben Budapest díszpolgárává avatott, 72 éves Soros Györgyre - aki mindvégig tagadta az ellene felhozott vádakat, s az ítélethirdetésen sem jelent meg - a hatályos francia törvények értelmében akár kétéves börtönbüntetést is kiszabhatott volna a bíróság.
Soros Györgyöt Jean-Pierre Peyraud volt bankárral, Samir Traboulsi libanoni üzletemberrel és Jean-Charles Naouri egykori francia pénzügyminiszteri tanácsadóval együtt állították bíróság elé. A vád szerint Georges Péberau francia üzletember közvetve tájékoztatta őket arról, hogy másokkal együtt felvásárlási akciót indít az egy évvel korábban privatizált SocGen ellen. Mind a négyen vásároltak a papírokból az akkori 260 frankos - a kibocsátási értéknél 147 frankkal alacsonyabb - áron, majd az akvizíciós támadás során nagy nyereséggel értékesítették a részvényeket. A felvásárlás végül meghiúsult, de addigra az árfolyam 600 frankra emelkedett.
Az ügyészségi vizsgálat szerint Soros 2,2 millió dollár hasznot húzott az ügyletből. Az üzletember a perben leszögezte: ez az első alkalom negyvenéves pályafutása során, hogy bennfentes kereskedelemmel vádolják. A védelem szerint az információk, amelyek 1988-ban a vádlottak birtokába jutottak, nem voltak elég pontosak ahhoz, hogy bennfentes kereskedésről lehessen beszélni, ráadásul akkoriban az egész pénzügyi sajtó a SocGen-részvények vásárlását javasolta a befektetőknek.
(NAPI)

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet