Az előző két nap meredek zuhanását követően pénteken felfelé korrigált a vezető részvények többségének árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén. A napot előző záróértéke alatt kezdő BUX a nyitást követően egy óra leforgása alatt száz ponttal magasabbra emelkedett, hogy aztán hasonlóan rövid idő alatt hasonló mértékű veszteségeket szenvedjen el. A délután folyamán már megfontoltabban erősödő index zárásra 7777 pontra, csütörtöki értékénél 16 ponttal alacsonyabbra küzdötte fel magát. A forgalom a hét korábbi napjaihoz hasonlóan meghaladta a szokásost, 9,2 milliárd forintot meghaladó értékű részvénymennyiség fordult meg.
A nap vesztese a hét nagy részében meglepő stabilitást mutató OTP volt. A bankpapír sokáig csak egy százalékkal forgott alacsonyabban csütörtöki áránál, ám zárásban annál már 2,6 százalékkal alacsonyabban, 2163 forinton is kötöttek üzletet. Az IEB továbbra is kiemelkedő forgalom mellett drágult 0,3 százalékkal.
A csütörtöki kereskedés nagy vesztese, a Richter 1,6 százalékkal kapaszkodott magasabbra, részvényeire az utolsó üzletet 14 585 forinton kötötték. A szektor nagyobbik társaságának gyengülése idején Egisbe menekülő befektetők pénteken feladták pozícióikat, félmilliárd forintot közelítő forgalom mellett 4,3 százalékkal nyomva lejjebb az utóbbi cég papírjainak jegyzését.
A gázáremelés elmaradása után 400 forinttal gyengülő Mol kurzusa pénteken már felfelé tartott, záráskor 5355 forinton üzleteltek vele. A Matáv-papírok szerény, 0,4 százalékos drágulással zárták a hetet. Szokatlanul magas forgalmat generáltak a vegyipari papírok, a rájuk kötött üzletek összértéke meghaladta a 300 millió forintot. A szektor társaságainak árfolyama azonban ellentétes irányba mozgott: míg a TVK-részvények 4 százalékkal erősödtek, addig a BorsodChem-részvényesek hasonló mértékű veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni.
M. T.
