BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beindul a Zalakerámia új gyártósora

2002. december 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Zalakerámia Rt. tegnapi bejelentése szerint befejeződött tófeji gyáregysége új, B IV. elnevezésű gyártósorának beüzemelése, így az jövő év elejétől teljes kapacitással üzemelhet. A 2 millió négyzetméter éves kapacitású gyártósor megrendeléséről tavaly június elején döntött a csempegyártó csoport igazgatósága, akkor 1,5 milliárd forintra becsülték a fejlesztés költségeit (NAPI Gazdaság, 2001. június 8., 13. oldal). Az új egység beüzemelésével párhuzamosan a Zalakerámia vezetése döntött a B I. üzem termelésének leállításáról, amely 1988 óta termel változatlan körülmények között. A B I. üzem leállításával a cég közleménye szerint 65 munkahely leépítése válik elkerülhetetlenné.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet