Elfogadta a 2003-as év keretszámait a Keler Rt. tegnap megtartott rendkívüli közgyűlése, a tervek jövőre 2,35 milliárd forintos bevétel mellett 781 millió forintos adózás utáni eredménnyel számolnak. A bővülő forgalom ellenére zsugorodó profit több tényező eredőjeként adódik. Egyrészt a kamatcsökkenés nyomán szűkülő marzs negatívan befolyásolja a társaság eredményeit, másrészt az anyabankok és brókercégeik összeolvadása következtében jövőre is alacsonyabb treasury-bevétellel kénytelen számolni a Keler. Díjemelést jövőre sem tervez a társaság, a tőzsdei díjak egységesítése várhatóan semleges hatással lesz gazdálkodására. A terveket konzervatív szellemben készítette el a társaság. - nyilatkozta lapunknak Horvát Gergely, a Keler vezérigazgatója.
A Keler jövőre is jelentős összeget kíván költeni technikai fejlesztésre, a tervekben erre 768 millió forintot irányzott elő. Előreláthatóan 2003-ban indul az üzletmenet-folytonosságot biztosító háttérközpont 150 milliós fejlesztése, illetve a jövő év feladatai közé tartozik a devizával kapcsolatos elszámolási és nyilvántartási rendszerek kialakítása is. A szakosított pénzintézetté történő átalakulás is jelentős forrásokat igényel, ám a változás várhatóan nem érinti majd a cég tulajdonosi szerkezetét. A pénzintézetekre vonatkozó 10 százalékos tulajdoni határ a parlament elé benyújtott törvénymódosítás szerint eltörlésre kerül. Idén előreláthatóan sikerül túlteljesíteni a 834 millió forintos profitvárakozást. A T+3 elszámolási időszak tervezettnél későbbi bevezetésének köszönhetően ugyanis a Kelernek az előzetesen számítotthoz képest kevesebb amortizációt kell elkönyvelnie, ráadásul az utolsó három hónap megnövekedett tőzsdei forgalma is a várakozásoknál nagyobb bevételhez juttatja a társaságot. Ezek alapján minden bizonnyal semmi akadálya nem lesz, hogy a társaság folytassa osztalékpolitikáját, s a jövő évi közgyűlés ismét áldását adja az eredmény negyedének szétosztására.
A tegnapi rendkívüli közgyűlés döntött a 2001 augusztusa óta üresen álló igazgatósági poszt betöltéséről. Az MNB előterjesztése alapján a vezető testület hatodik tagjává a tőzsde korábbi elnökét, dr. Pacsi Zoltánt nevezték ki.
Mezősi Tamás
