BUX 137934.55 -1,12 %
OTP 44310 -1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább száguld az IEB

2002. december 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Rég nem látott pezsgés volt megfigyelhető pénteken a Budapesti Értéktőzsdén, a virtuális parketten megfordult részvények összértéke meghaladta a tízmilliárd forintot. Az európai mutatók nyomában erősödő BUX egész nap kitartóan menetelt felfelé, s záráskor már csütörtöki értékénél 1,3 százalékkal magasabban, 7912 ponton állt.
Az index erősödésében a kitűnően szereplő OTP játszotta a fő szerepet. A nagyobbik bankpapírral már a délelőtt folyamán csütörtöki értéke felett kereskedtek, erre tett rá még egy lapáttal a délután folyamán napvilágot látott Moody's-felminősítés. A piac zárásakor a négymilliárd forintos forgalmat generáló papírral előző áránál 2,8 százalékkal magasabban, 2180 forinton kereskedtek. Továbbra is igen élénk a szektortárs IEB piaca, a felvásárlási spekulációnak köszönhetően a társaság részvényeiből pénteken már 200 millió forintot meghaladó mennyiség cserélt gazdát. Az újabb csúcsokat döntő árfolyam napközben 1650 forinton is járt, a kereskedés végén csütörtöki értékénél 6,4 százalékkal magasabban, 1605 forinton állt.
A befektetők ismét felfedezték a Richtert, a cég papírjaiból 2,5 milliárd forintot meghaladó mennyiség fordult meg a piacon. A nagyobbik gyógyszergyár részvényeinek ára 2,7 százalékos drágulást követően 14 375 forintra emelkedett, s így jegyzésük a két százalékkal olcsóbbodó Egisé fölé emelkedett. Két százalék feletti erősödést könyvelhettek el a Mol-tulajdonosok is, papírjaikat záráskor 5550 forinton jegyezték. A vezető részvények közül egyedül a Matáv veszített tegnap értékéből, papírjai 0,8 százalékkal lettek olcsóbbak.
Több mint két százalékot gyengültek viszont a gépipari papírok, a Rába 950 forintos záróára a részvény tőzsdei pályafutásának legalacsonyabb értéke.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet