BUX 137934.55 -1,12 %
OTP 44310 -1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőkeemelésről döntött az RSI közgyűlése

2002. december 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A december 10-én tartott rendkívüli közgyűlésen 1,71 milliárd forintról 2,21 milliárd forintra emelték a Raiffeisen Értékpapír és Befektetési Rt. (RSI) jegyzett tőkéjét - tette közzé a társaság a Magyar Tőkepiacban. Az 500 milliós emelést a tulajdonos Raiffeisen Zentralbank Österreich AG és a Raiffeisen Bank korábbi tulajdoni hányaduknak megfelelő mértékben hajtották végre, így az előbbi továbbra is 60 százalékát, az utóbbi továbbra is 40 százalékát birtokolja az RSI-nek.
A tőkeemelés mellett személyi kérdésekről is döntött a rendkívüli közgyűlés. Az egybegyűlt részvényesek elfogadták a RSI három korábbi vezetőjének - Radnóty Zoltánnak, Reményi Zoltánnak és Gerhard Grundnak - a lemondását, melyet minden bizonnyal a társaság rossz pénzügyi mutatói tettek szükségessé. Az RSI tulajdonosai ugyanis a 417 millió forint nyereséget hozó tavalyi év után 266 millió forint profitra számítottak az első háromnegyed évben, ám a Befektetési Rt. ezzel szemben 264 millió forint veszteséggel zárta az első kilenc hónapot. Mivel a brókerház forgalma nem esett vissza ilyen mértékben, piaci pletykák balul sikerült állampapírügyleteket sejtettek a veszteség, s ezen keresztül a vezetőváltás hátterében.
A közgyűlés a lemondottak helyére új igazgatósági tagot nevezett ki Alfred Michael személyében, ám az ő megbízatásának hatálybalépéséhez még a felügyelet engedélye is szükséges.
(NAPI)

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet