A szerdai mélyrepülést követően tegnap a befektetők felfelé korrigálták a Budapesti Értéktőzsde vezető részvényeinek árát. A napot 50 ponttal előző záróértéke felett kezdő BUX meredeken emelkedett a reggeli órákban, a mutató ötven perccel a nyitás után már százpontos erősödést produkált. Az ilyen iramú erősödés azonban túlzónak bizonyult, a 7850 pontos maximumértékről pillanatok alatt 7770 pont közelébe zuhant az index. A délután folyamán immár lassabb ütemben, de kitartóan felfelé kapaszkodó BUX záráskor a szerdai értékénél 1 százalékkal magasabban, 7807 ponton állt. A parketten ismét a szokásosnál több, 7,2 milliárd forintot meghaladó részvénymennyiség fordult meg.
Noha reggel 14 200 forintot is fizettek a Richter-papírokért, délben már ennél 350 forinttal alacsonyabban üzleteltek a gyógyszergyári részvényekkel. A nap második felére magára találó vásárlói oldalnak köszönhetően zárásra 14 ezer forintra kapaszkodott fel a mostanában igen hevesen ingadozó kurzus. Az Egis részvényei elhanyagolható - 4 millió forintos - forgalom mellett 1,4 százalékot erősödtek.
A Mol-könyv valósággal pangott az ürességtől, az olajipari papírra kötött üzletek összértéke nem érte el az 500 millió forintot sem. A társaság részvényei a piac zárásakor szerdai áruknál 80 forinttal magasabban, 5430 forinton cseréltek gazdát. Jól teljesítettek a vegyipari papírok, a TVK- és a BorsodChem-részvények egyaránt 2 százalékot meghaladó mértékben erősödtek.
Keskeny sávban ingadozott az OTP részvényeinek jegyzése, a bankpapírokkal a záráskor szerdai áruknál 0,6 százalékkal magasabban, 2120 forinton üzleteltek. A továbbra is élénk IEB-piacon 1,2 százalékkal kapaszkodott magasabbra az árfolyam. A 2,6 milliárd forintos forgalmat generáló Matáv-részvények 859 forinton cseréltek gazdát a kereskedés végén.
M. T.
