Érvényesült az új fő tulajdonos dominanciája a nyilvános vételi ajánlat után az Észak-dunántúli Áramszolgáltató Rt. tegnapi rendkívüli közgyűlésén. Az E.ON Hungária Rt., miután nyilvános vételi ajánlat útján a francia Electricité de France pakettjével együtt megszerezte az Édász részvényeinek 89,14 százalékát, a társaság vezető testületeit saját igényeinek megfelelően formálta át. Az igazgatóságból távozott Patrick Joyeux, lemondó levelet nem, csak szóbeli lemondását hagyva maga után. A közgyűlés így nem lemondásának elfogadásáról, hanem visszahívásáról hozott határozatot, akárcsak a két francia felügyelőbizottsági tagnál. Az igazgatósági tag helyére a részvényesek nem delegáltak újat, az fb-ben viszont helyet kapott Andrej Devecka, a Nyugat-szlovákiai Energetikai Vállalat elnöke s Matos Zoltán. Leváltották az fb Gazdasági és Közlekedési Minisztérium által delegált tagját is, a kormányszervet ezentúl Geiszhauer Éva képviseli a testületben.
Módosították az Édász alapszabályát, a változások alapvetően a cégvezetés módját érintették. Az igazgatóság most már három tagból is állhat, megszűnt a vezérigazgatói poszt, a vezető testület ügyvezető igazgatósággá alakult. Az Édász elnöke részvényesi kérdésre nem kívánt a társaság idei várható nyereségére vonatkozóan előrejelzést adni, mint ahogy arról sem nyilatkozott, hogy a nyilvános ajánlat után várható-e a társaság osztalékpolitikájának változása.
A. A. G.
