Megosztottnak tűnnek az elemzők a tekintetben, hogy a Budapesti Értéktőzsdén október közepe óta lezajlott áremelkedés leálltával véget ért-e a Mikulás-rally. A világ értékpapírpiacain leginkább a nagy intézményi befektetők portfólió-reallokációi miatt bekövetkező menetrendszerű áremelkedés az utóbbi években a hazai részvénypiacon is megfigyelhető volt. Egyes vélemények szerint a két hónap alatt történt 15 százalékos áremelkedés után idén az év végéig már nem várható jelentős drágulás, mások szerint a mostani megtorpanás csak átmeneti, s hamarosan újra folytatódik a hossz. Abban mindenesetre egyetértettek a NAPI Gazdaság által megkérdezett szakemberek, hogy a magyar tőzsde megítélése várhatóan továbbra is pozitív lesz a befektetők körében.
