BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Török-osztrák gázvezeték Mol-részvétellel

2002. december 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt. négy partnerrel karöltve megvizsgálja egy Törökországtól Ausztriáig húzódó földgázvezeték építésének lehetőségét - erősítette meg a társaság a bolgár energiaügyi miniszter múlt heti bejelentését. A Törökországon, Bulgárián, Románián, Magyarországon és Ausztrián átvezető földgázvezeték megvalósíthatósági tanulmányát az érintett országok vezető gázipari társaságai közösen készítik el, a 2003 tavaszán induló projekt várhatóan másfél évet vesz majd igénybe. A tanulmány megvizsgálja a meglehetősen költséges beruházásban rejlő hosszú távú lehetőségeket, a részt vevő társaságok véleménye szerint ugyanis a vezeték jelentősen növelné valamennyi érintett ország jelentőségét a Közép- és Nyugat-Európába irányuló földgázszállításban.
Időközben a szerb kormány sokadszorra is elhalasztotta a Beopetrol privatizációs pályázatának kiírását, a mostani álláspont szerint erre legkorábban a jövő év elején kerülhet sor. A Molt is érdeklő ügylet elhalasztásának okaként ezúttal a kőolajimportra vonatkozó törvény módosításának szükségességét hozták fel. Az 1990-ben a kezelhetetlen méreteket öltő feketeimport leszorítására hozott jogszabály csak nyersolaj behozatalát teszi lehetővé, a feldolgozást csak Szerbia területén engedélyezi, ez pedig sok érdeklődőt elriaszthat a pályázástól - nyilatkozták a Glas Javnosti lapnak jugoszláv illetékesek.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet