BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Piacokat cserél a Buda-Cash és Eastbrokers

Tovább folyik a magyar brókerházak konszolidációs folyamata. A tegnap aláírt együttműködési megállapodás értelmében jelentősen átcsoportosítja erőit az Eastbrokers Befektetési Rt. és a Buda-Cash Brókerház Rt. Az előbbi ezentúl kizárólag a befektetési alapok jegyeinek forgalmazására fordítja majd erőforrásait. A Buda-Cash viszont felhagy tevékenységével a befektetési alapok piacán, s a jövőben csak mint az Eastbrokers ügynöke fog befektetési jegyeket forgalmazni.

2002. december 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A forgalma alapján a magyar részvénypiac első tíz szereplője közé tartozó Eastbrokers Befektetési Rt. kivonul a részvénypiacról, és a jövőben kizárólag a befektetési jegyek forgalmazására koncentrál. Ügyfeleit az ugyancsak magántulajdonban lévő, hasonló forgalmú Buda-Cash Brókerház Rt. veszi át - jelentették be tegnap délelőtt. Az Eastbrokers kizárólagos forgalmazási szerződést kötött a társaság külföldi tulajdonosának érdekeltségi körébe tartozó, ausztriai székhelyű C-Quadrat AG-val külföldi befektetési alapok jegyeinek forgalmazására.

A kizárólagos forgalmazási szerződésből eredő előnyök kihasználása érdekében az Eastbrokers erőforrásait ezen tevékenység irányába kívánja átcsoportosítani, és a jövőben értékpapír-kereskedelmi tevékenységének súlypontját a külföldi befektetési alapok, illetve saját kibocsátású befektetési jegyek forgalmazására helyezi át. (Ezek kiegészítéseként azonban a vagyonkezelést és az állampapír-kereskedelmet továbbra is fő tevékenységként folytatja majd.)
A Buda-Cash Brókerház Rt. üzletpolitikájában ellenben a belföldi értékpapírpiacon lévő pozíciói bővítése és megerősítése, valamint a nemzetközi tőzsdei piacok felé történő orientáció áll kiemelt helyen. A két cég felismerte az egymást átfedő tevékenységek cseréjében lévő kiaknázatlan lehetőségeket, s mindkét fél megelégedésére szolgáló szerződést kötött a piacok cseréjéről.
A szerződés értelmében a Buda-Cash befejezi tevékenységét a befektetési alapok piacán, és a jövőben csak mint az Eastbrokers ügynöke fog majd a befektetési jegyeket forgalmazni. Az Eastbrokers cserébe mind a belföldi, mind a külföldi tőzsdéken, valamint a származékos, illetve a devizapiacon csak mint a Buda-Cash ügynöke fog a továbbiakban tevékenykedni.
A kialakult munkamegosztás nyilvánvalóan lehetővé teszi mindkét cég számára a létszámleépítést. Az Eastbrokers megtakarításai nagyobbak, hiszen a tőzsdei jelenlét terheitől is megszabadul. A formális összeolvadással nem járó, de az egyszerű piacfelosztásnál minden bizonnyal szorosabb - kényszerű - együttműködés jelzi, hogy a már a középméretű brókerházak sem tudnak banki háttér nélkül minden irányú jelenlétet fenntartani. Ha az Eastbrokers valóban kivonul a tőzsdéről, a parketten kereskedő cégek száma alig fogja meghaladni a harmincat, szemben az 1998. őszi első „nagy rostálást” megelőző 65-ös számmal.
Mezősi Tamás

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet