BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áprilistól darabolódik a Globus

Legkorábban április elejétől lehet majd a Budapesti Értéktőzsdén kereskedni az új, 250 forintos névértékű Globus-részvényekkel. A társaság pénteki tájékoztatása szerint a papírok dematerializációja, illetve a részvények cseréje március végén fejeződik be, így a következő osztalékszelvényt már a „dematerializált” papírokról vágják.

2002. december 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint négy hónapot kell a Globus Rt. részvényeseinek várniuk arra, hogy papírjaik névértéke negyedelődjön, darabszámuk viszont négyszeresére nőjön. A konzervipari társaság pénteki bejelentése szerint ugyanis az októberi rendkívüli közgyűlésen elhatározott részvény-dematerializációra és -darabolásra a jövő év első negyedében kerül majd sor. A tájékoztatás szerint a csere január elsejével kezdődik, s március végén fejeződik majd be. A Globus részvényeivel fizikai formában rendelkező tulajdonosoknak - a dematerializáció miatt - vagy befektetési szolgáltatónál, vagy a Kelernél kell majd letétbe helyezniük átcserélendő papírjaikat március végéig.

A be nem nyújtott papírok helyett kibocsátandó új részvényeket az általános gyakorlatnak megfelelően a Globus befektetési szolgáltató közreműködésével értékesíti, s az érvénytelenné váló részvények tulajdonosai az új részvények ellenértékére tarthatnak majd igényt.
A cserétől a Globus vezetése egyébként a likviditás javulását várja. A tapasztalatok szerint a darabolt részvények forgalma általában megnövekszik a korábbihoz képest. A csere időpontjából következően a részvényesek az idei évből származó osztalékot már a darabolt, 250 forintos névértékű részvényeik után vehetik majd fel. Így az igazgatóság szerint reálisnak tartott, minimum 25 százalékos osztalék 62,5 forintot jelent az új papírokra számolva.
Lovas András

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet