BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcezer pont alatt zárt a BUX

2002. november 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy délelőtti nekilódulástól eltekintve - amikor is egészen 8128 pontig kapaszkodott a BUX - a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója, a hét korábbi napjaihoz hasonlóan, a 8 ezer pontos határ közelében ingadozott. A kereskedésre jelentős hatást gyakorolni képes vállalati hírek és a hálaadás miatt zárva tartó tengerentúli tőzsdék iránymutatása nélkül az indexnek nem is volt esélye kitörni a vízszintes trendből. Így az alig 5 milliárd forintos forgalmat hozó napot a BUX szerdai értékénél 32 ponttal alacsonyabban, 7991 ponton zárta.
A vezető részvények közül egyedül a Mol tudott erősödni, a reggeli órákban 5700 forintot is megadtak az olajipari társaság papírjaiért. A másfél milliárd forintos forgalmat generáló részvénnyel a piac zárásakor szerdai áránál 1,3 százalékkal magasabban, 5675 forinton üzleteltek.
Habár 905 forinton kezdték a napot a Matáv részvényei, a 900 forint feletti tartományban maradás egyelőre nem sikerült a távközlési részvény számára. A társaság papírjainak árfolyama hevesebb ingadozások nélkül érte el előző napinál 0,8 százalékkal alacsonyabb, 890 forintos záróértékét.
Az elmúlt napokban jobbára stagnáló OTP tegnap 1,3 százalékot veszített értékéből, utoljára 2280 forintot fizettek részvényeiért. A felvásárlási spekulációk hatására tovább száguldottak viszont az IEB papírjai, a kisebbik bankrészvény árfolyama napközben 1410 forinton is megfordult, záráskor ennél valamivel alacsonyabban, 1371 forinton állt.
Lefelé tartottak tegnap a gyógyszergyári részvények, a Richter és az Egis papírjai egyaránt 0,7 százalékkal lettek olcsóbbak. Láthatólag végéhez közeledik a Humet agóniája, a szebb napokban sokszor százmilliós forgalmat generáló papírra tegnap egyetlen kötés sem született.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet