BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak az olajcég tartotta az indexet

2002. november 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfői drágulás után tegnap lefelé korrigáltak az árak a Budapesti Értéktőzsdén. A nyitás után a gyengülő európai indexek nyomában a BUX 8000 pont alá zuhant, ám a Mol kitartó emelkedésének köszönhetően onnan délre már visszakapaszkodott. Az erősödés azonban nem bizonyult hosszú életűnek, a kereskedés utolsó órájában már ismét a lélektaninak mondott határ alatt ingadozott az index. A várakozásokat meghaladó amerikai GDP-növekedés sem hozott fellendülést a piacra, így a BUX előző értéke alatt 17 ponttal, 8003 ponton zárta a napot. Akárcsak hétfőn, tegnap is közel tízmilliárd forint értékű részvény cserélt gazdát, jóval több, mint amennyit mostanában megszokhattunk.
A legnagyobb érdeklődés a Mol részvényeinek adásvételét kísérte, ezekből 3,5 milliárd forintot meghaladó mennyiség fordult meg a parketten. A befektetők második nekifutásra már pozitívabban értékelhették a hétfői Mol-bejelentéseket, kitartó vásárlásaikkal 3 százalékkal emelték meg a részvény jegyzését. A napközben 5600 forint felett is forgó papírokra az utolsó üzletet 5570 forinton kötötték.
Az elmúlt két nap szárnyalása után kedden meredeken zuhant az Egis, a kisebbik gyógyszergyár részvényei szokatlanul magas - 660 millió forintot meghaladó - forgalom mellett 5,2 százalékot vesztettek értékükből. Gyengültek a szektortárs Richter részvényei is, igaz, mindössze 85 forinttal.
Nem sikerült 900 forint fölé kapaszkodnia a Matávnak, a hétfőn több mint 3 százalékot erősödő távközlési részvények a 891 forintos maximumérték elérése után lefelé fordultak, s záráskor már fél százalékkal előző napi áruk alatt forogtak. Az OTP tovább gyengült, a részvényért a kereskedés végén 2312 forintot fizettek.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet