Ötmilliós GVH-bírság a Matávnak
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) tegnapi döntése szerint a Matáv Rt. gazdasági erőfölénnyel való visszaélést valósított meg akkor, amikor az internetszolgáltatókkal olyan szerződéseket kötött, amelyek díjemelésre vonatkozó feltételeket tartalmaztak. A GVH úgy látta: a Matáv megsértette azt a rendelkezést, miszerint az üzleti kapcsolatokban, így a szerződésekben tilos az indokolatlan előny kikötése.
A jogszerű díjemelési feltétel ugyanis a folyamatosan fizetendő díjakra nézve minimálisan biztosítja, hogy azok a mindenkori teljesítés időpontjában, az előfizető által ellenőrizhető módon egyértelműen kiszámíthatók legyenek még akkor is, ha az emelés indokolt, továbbá a szerződés módot ad az emelés mértékének vitatására. A jogszabálysértés miatt a GVH ötmillió forint bírságot szabott ki a távközlési cégre és egyben megtiltotta a díjemelésre vonatkozó, a szerződésben kikötött, kifogásolt rendelkezések további alkalmazását.
D. P.
