Mégsem lesz az idén közgyűlés a Phylaxia Rt.-nél - jelentette be a részvénytársaság csütörtökön. A társaság működésének átláthatóságával és a részvényárfolyammal elégedetlen kisrészvényesek a múlt héten rendkívüli közgyűlés összehívását kérték a társaság igazgatóságától (NAPI Gazdaság, 2002. november 13., 9. oldal). A Királybróker vezetésével szerveződött érdekvédelmi csoport az ehhez szükséges - az alaptőke 4 százalékát megtestesítő - részvénypakett birtokában ezt az alapszabály értelmében minden különösebb nehézség nélkül kezdeményezhette.
De tekintettel arra, hogy a Phylaxia jelenleg igen előrehaladott tárgyalásokat folytat egy szakmai befektető bevonásával történő tőkeemelésről, és ennek sikeres kimenetelét egy rendkívüli közgyűlés hátráltatná, az igazgatóság és a kisrészvényesek megállapodtak: idén már nem tartanak további közgyűlést.
A felek egyetértettek abban, hogy a Phylaxia-részvények jelenlegi árfolyama rendkívül alacsony, de remélik, hogy az elmúlt időszakban sikeresen végrehajtott reorganizációs program és a mostani kedvező folyamatok a közeljövőben reális értékre emelik az árfolyamot. A megbeszélésen mindkét fél hangsúlyozta, hogy egymást partnernek tekintik, és a jövőben együtt kívánnak dolgozni azon, hogy erősödjön a tulajdonosi szemlélet a cég működésében.
(NAPI)
