BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Globus megvette a Nagykőrösi Konzervgyárat

2002. november 21. csütörtök, 18:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az október végi közgyűlési felhatalmazásnak megfelelően a Globus Rt. szerződést kötött a Nagykőrösi Konzervgyár és a hozzá tartozó kft.-k megvásárlásáról - jelentette be tegnap a Globus. A szerződéssel a vevő a magánszemélyek tulajdonában lévő nagykőrösi társaság 75 százalék feletti tulajdonosává válik, az előzetes terveknek megfelelően.
A Globus október végi közgyűlésén jóváhagyott három nagyobb volumenű tranzakció közül így kettő, a Csabai Konzervgyár eszközeinek eladása és a nagykőrösi vétel már teljesült. A lengyelországi Elsner Polen hűtőipari társaság megvásárlásáról a Raiffeisen kockázatitőke-alapjával még folynak a tárgyalások - mondta el lapunknak Jéhn József, a Globus alelnöke. Az előzetes elképzelések szerint ezek december közepén már szerződéssel kellene hogy záruljanak.
Az alelnök elmondása szerint már folynak a Globus tervezett részvényfelaprózásának - a Globus-papírokat dematerializálják és negyedelik - előkészületei. Hamarosan megjelenik a hirdetmény a részvények begyűjtésének, majd darabolásának részleteiről. Egyébként napokon belül napvilágot láthat a társaság első tízhavi teljesítményéről szóló jelentés is.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet