BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséggel zárhat idén a Synergon

Habár a Synergon gazdálkodásának szempontjából jellemzően gyengének számít a nyári hónapokat is magába foglaló harmadik negyedév, a cégcsoport pozitív eredménnyel zárta a júliustól szeptember végéig terjedő időszakot. A rendszerintegrátor a félévkor még százmillió forint körül járó adózás utáni veszteségét 60 millió forintra faragta le, s ezzel minden reménye megvan a pozitív évzárásra. Az anyavállalat javuló teljesítménye mellett a továbbra is dinamikusan növekvő horvátországi leánynak köszönhető eredménynövekedést a gyengélkedő cseh Infinity lassította valamelyest.

2002. november 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elemzői várakozásoknál lényegesen jobb eredményről adhatott számot harmadik negyedéves gyorsjelentésében a Synergon Rt. Habár a cégcsoport szempontjából a júliustól szeptember végéig terjedő időszak jellemzően gyenge, a társaság javítani tudott a félévkor még százmillió forint környékén járó adózás utáni veszteségén, eredménybeszámolójában már alig 60 milliós veszteséget volt kénytelen kimutatni ezen a soron.
Az eredmény a rendkívül veszteséges tavalyi év után igen kellemes meglepetés, a társaságnak idén minden esélye megvan a nyereséges évzárásra. A Synergon operatív tevékenysége egyébként is pozitív, 116 millió forintos cash-flowt eredményezett, az értékcsökkenéstől megtisztított üzemi eredmény (EBITDA) pedig meghaladja a félmilliárd forintot is.
A Synergon bevételei az immár érezhetően javuló piaci környezetnek köszönhetően 3 százalékkal, 14 milliárd forintra emelkedtek, s a korábbiaknál kiegyenlítettebb képet mutatott a bevételek szektoriális bontása is. Az anyavállalat javuló teljesítménye mellett továbbra is dinamikusan növekedett a horvátországi Span, amelynek 1,4 milliárd forintot elérő árbevétele a cégcsoport bevételeinek már 10 százalékát adta, s cseh leány forgalma viszont a vizsgált időszakban további 16 százalékkal zuhant. Az anyavállalat ugyan a tavalyról elhatárolt jelentős veszteségek miatt egy ideig még bizonyosan nem fizet adót, ám jól teljesítő leányai 77 millió forinttal gazdagították a cseh és a horvát államháztartást, negatívba fordítva ezzel a nettó eredményt.
A társaság a vezetőség számításai szerint idén nem tudja majd megismételni a tavalyi negyedik negyedév kiugró bevételeit, amikor is az évi forgalmának 35 százalékát bonyolította. A cég egész éves gazdálkodásán érezhetőek voltak azonban a szezonalitás csökkentésére irányuló törekvések, s ezek után akár pozitívnak is értékelhető, hogy a menedzsment a harmadik negyedévhez hasonló eredményeket vár az utolsó három hónaptól is. Amennyiben ezt a nem túl szigorú feltételt sikerrel teljesíti, a rendszerintegrátor másfél szomorú év után ismét nyereséggel örvendeztetheti meg tulajdonosait.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet