BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Féléves csúcson az OTP

2002. november 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Emelkedéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, ám ez kizárólag a jelentősen dráguló OTP- és Matáv-papíroknak volt köszönhető. A háromnaposra rövidült elszámolási periódus debütálását a két blue chipen kívül szinte az összes részvény gyengüléssel köszöntötte. A pénteki értékénél 120 ponttal magasabban nyitó BUX a felfelé tartó európai mutatók után vetette magát, ám lendülete délben, a 7736 pontos maximumérték elérése után kifulladt, s délután szinte valamennyi vezető részvény árfolyama meredeken esni kezdett. Az MNB bejelentése az alapkamat 50 bázispontos csökkentéséről ugyan csak röviddel a kereskedés zárása előtt látott napvilágot, ám a rendelkezésre álló rövid idő is elégnek bizonyult arra, hogy a száznyolcvan fokos fordulatot vevő kurzus 60 ponttal magasabbra kapaszkodjon. A közepes - 5 milliárd forintos - forgalmat hozó napot a BUX előző értékénél 1,5 százalékkal magasabban, 7719 ponton zárta.
A vezető részvények közül az OTP teljesített a legjobban. A 2270 forintos szintről a kereskedés során alig-alig tágító bankpapír a kamatcsökkentés hatására valósággal szárnyakat kapott, s zárásra 2213 forintra - közel féléves csúcsra - ugrott az ára. A pénteken még gyengélkedő Matáv árfolyama tegnap már meredeken felfelé tartott, záráskor 824 forintot, előző áránál 2,5 százalékkal többet fizettek papírjaiért.
Közel sem teljesített ennyire jól a többi vezető társaság, a Mol papírjai ugyan a nap legnagyobb részében pénteki áruk felett forogtak, ám zárásra 5300 forintra csúszott vissza az árfolyamuk. Enyhén lefelé tartott tegnap a Richter jegyzése, a gyógyszergyári részvénnyel a piac zárásakor 13 ezer forinton kereskedtek. Az Egis-papírok - akárcsak pénteken - 12 700 forinton forogtak záráskor.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet