BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséggyár lett a Prímagáz

2002. november 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Negyedévről negyedévre javul a fő tulajdonos holland SHV Holdings által felvásárolni kívánt Prímagáz teljesítménye. A palackosgáz-szolgáltató gyorsjelentése szerint az első kilenc hónapban már 799 millió forint adózott eredményt ért el. Ez jóval magasabb az egy évvel korábbi 672 milliónál, pedig azt a számot a budaörsi telephely eladása és a cég adókedvezménye is felfelé húzta. Az árbevétel ugyan 17 százalékkal csökkent, a bruttó fedezet viszont 6,375 milliárd forintra nőtt. Ebben nem kis szerepe volt annak, hogy a propán és bután világpiaci árjegyzése év eleje óta dollárban alig emelkedett, a forint viszont erősödött a zöldhasúhoz képest. Csökkentek a pénzügyi kiadások is. Így az SHV Holdings januárban olyan céget vezet majd ki a BÉT-ről - ha sikeres lesz a Prímagáz-részvényekre 2100 forinton tett ajánlata -, amely idén három negyedév alatt (figyelembe véve a kifizetett osztalékot is) 2,4 milliárd forint, azaz papíronként közel 700 forint casht termelt.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet