A legpesszimistább elemzőt is sikerült kellemetlenül meglepnie harmadik negyedéves veszteségével a Rába Rt.-nek, szeptember végéig 963 millió forint veszteséget termelt a cég. A gazdálkodási környezet romlott a negyedév folyamán, a gyenge dollár, a köhögő exportpiacok, a már korábbi negyedévekben is jelzett Suzuki-modellváltás nyomán üzemi szinten a győri cég egyik üzletága sem volt nyereséges. Ráadásul a szeptemberben kifutott fedezeti ügyletek nyereségét a cég az előző negyedévben elszámolta, így ezek pozitív hatása - a kandallógyár eladásán realizált nyereséghez hasonlóan - már nem jelentkezik a mostani számokban. A menedzsment a költségeket folyamatosan csökkenti, igaz, a negyedik negyedévben nem várnak pozitív változást a gazdálkodási környezet alakulásában. A Rába bejelentése szerint tegnap beadta pályázatát a HM-tenderre.
