A hétfői lanyha üzletmenet kedden sem pörgött fel a Budapesti Értéktőzsdén, ismét az utóbbi időszakban megszokottnál jóval alacsonyabb maradt a forgalom a virtuális parketten. A mindössze 3,3 milliárd forintos részvényforgalomban ezúttal a Matáv volt az a papír, amellyel a mágikus egymilliárd forintos határt meghaladó értékben kereskedtek, a többi blue chip piaca meglehetősen nyugalmas volt. A BUX index hétfői záróértéke környékén kezdte a kereskedést, volatilitása napon belül nem volt túl nagy, a kereskedés folyamán nem mozdult ki egy szűk, alig 50 pontos sávból. A nap végén 27 ponttal állt alacsonyabban, mint hétfőn.
A távközlési részvény profitált a szektor jó európai teljesítményéből, s a nagyokat követve árfolyama felfelé mozdult el, záráskor már 772 forintot adtak a papírért, ez több mint 2,2 százalékos erősödést jelent. A Mol ára lefelé korrigált, közel 2,5 százalékkal gyengült, s a nap végén már csak 5220 forinton akadt rá vevő.
A gyógyszerrészvények közötti spread jelentősen csökkent tegnap, az Egis a csalódást keltő negyedéves jelentés hatására hatalmasat zuhant. Az amúgy a Richternél jóval kevésbé likvid gyógyszerpapír árfolyama fél ötkor közel 600 forinttal volt előző napi utolsó értéke alatt. A 200 millió forintos forgalom mellett közel 4,5 százalékot gyengülő Egis ára így már csak 150 forinttal van a 12 550 forinton stagnáló Richteré felett. Az OTP nem sokban járult hozzá a piac mozgásához, a bankpapír árfolyama 2170 forint volt záráskor, de egész nap egy szűk, 20 forintos sávban adták-vették a befektetők.
Viszonylag élénk volt a Fotex piaca, az utóbbi napokban erősödő papír napközben a 133 forintos szintet is megjárta, az utolsó percekben 127 forinton állt jegyzése.
L. A.
