A teljes magyar költségvetést meghaladó összegű nettó veszteségről számolhat be év végén Európa legnagyobb távközlési vállalata, a Deutsche Telekom. A Handelsblatt által megszellőztetett - hivatalosan csak csütörtökön nyilvánosságra kerülő - harmadik negyedéves gyorsjelentésben a társaság a lap információi szerint 5 milliárd eurós veszteségről ad majd számot, ráadásul néhány szerzeményét a mérlegében jelentősen leértékeli. Az egyelőre nulla hasznot hajtó harmadik generációs mobilkoncesszió és az amerikai szerzemény, a VoiceStream értékcsökkentésének mértéke eléri a 20 milliárd eurót. Elemzők a Deutsche Telekom utolsó negyedévére további 3,5 milliárd eurós veszteséget jósolnak, így év végére a Matáv anyavállalatának vesztesége eléri a 28,5 milliárd eurót, többet, mint a frankfurti tőzsdén jegyzett harminc társaság közül bármelyik is valaha kimutatott.
Csütörtökön a harmadik negyedéves eredményekkel párhuzamosan ismertetik a DT új hosszú távú stratégiáját, melyben valószínűleg kiemelt helyen szerepel majd a 64,2 milliárd eurós adósság lefaragása. Csütörtökön eldől az is, hogy a Ron Sommer lemondatását követő interregnum után ki irányítja majd az elkövetkezendő években a társaságot. Erre jelenleg legesélyesebbnek a 41 éves Kai-Uwe Ricke tűnik, aki eddig a konszernen belül a mobiltelefonos és az internetes üzletágat irányította.
M. T.
