Régen nem látott alacsony forgalommal indult a gyorsjelentési hét a Budapesti Értéktőzsdén. A befektetők a jelek szerint nem nagyon vállalnak már pozíciókat a gyorsjelentések napvilágra kerülése előtt, így mindössze 3,1 milliárd forint értékben cseréltek tegnap gazdát részvények a BÉT-en. Az index kezdetben mintegy 50 pontos mínuszt mutatott pénteki záróértékéhez képest, a nap további részében azonban lassan ledolgozott hátrányából, s a kereskedés végén már csak 1,78 pont mínuszban állt.
A legnagyobb forgalmat a Mol részvényeivel bonyolították le a befektetők, az olajtársaság papírjai 1,33 milliárd forintos forgalom mellett minimálisan, 5350 forintig drágultak. Egyébként egyedül az olajrészvény produkált tegnap egymilliárd forintot meghaladó forgalmat. A Matáv a Deutsche Telekom háza tájáról érkező rossz hírek miatt eleinte esett, egészen 745 forintig. A nap vége felé azonban magához tért a távközlési részvény, s így szerény, 1,3 százalékos mínuszban tudott búcsúzni a naptól. Az OTP erősödött, a bankpapír a Matávéhoz hasonló, félmilliárd forintot valamivel meghaladó forgalom mellett 2180 forintig drágult.
A gyógyszergyári részvények jegyzése ellentétesen mozdult el, az Egis árfolyama 13 295 forintig emelkedett - igaz, ez a nap végi hegymenetnek volt köszönhető -, a Richter viszont 12 500 forintig esett. A független gyártó részvényei a nap jó részében ennél 50-80 forinttal alacsonyabb áron cseréltek gazdát.
Élénk volt az IEB kereskedése, a felvásárlási reményektől hajtva ezúttal 4,3 százalékkal, 1200 forintig szárnyalt a kisebbik banki papír. A nap eleji megingás után visszakapaszkodott a 10 ezer forint feletti tartományba a Démász, a múlt héten jelentő áramszolgáltató részvénye 10 050 forinton zárta a kereskedést.
L. A.
