A gyorsjelentésdömping közeledtével egyre több befektető döntött úgy, hogy kivár, ennek következtében viszonylag alacsony érdeklődés mellett zajlott a pénteki kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. A virtuális parketten az elmúlt időszak átlagánál jóval kevesebb részvény fordult meg, összértékük nem érte el a 4 milliárd forintot sem. A napot mélyen előző záróértéke alatt kezdő BUX - köszönhetően a Mol-részvények egész napos drágulásának - záráskor csütörtöki értékénél fél százalékkal magasabban, 7453 ponton állt. Az olajtársaság papírjai immár négy napja folyamatosan erősödtek, s száz forintra megközelítették a sajátrészvény-vásárlás bejelentését követően elért maximumárukat. A pénteki összforgalom közel felét adó olajipari papírok az egész napos erősödésnek köszönhetően 5345 forinton, csütörtöki áruknál 2,7 százalékkal magasabban zárták a hetet.
Továbbra is alacsony forgalom mellett zajlott a Matáv-papírok adásvétele, a távközlési részvényre kötött üzletek összértéke pénteken alig haladta meg a 400 millió forintot. A 760 forintos árszint közeléből három hete eltávolodni képtelen papírt záráskor csütörtöki értékénél 0,7 százalékkal magasabban, 765 forinton jegyezték. Hajszálnyival erősödött a hét utolsó kereskedési napján az OTP is, a bankpapírra az utolsó üzlet 2162 forinton született. Felemásan teljesítettek viszont a gyógyszergyári részvények: míg a Richter jegyzése közel másfél százalékos gyengüléssel 12 520 forintra zuhant, addig az Egis papírjai 55 forintos drágulással 13 205 forintra kapaszkodtak fel.
Veszteséggel zárták a hét utolsó kereskedési napját a gépipari részvények is. A NABI kurzusa 2,1 százalékkal zuhant mélyebbre, a Rába-tulajdonosok ennél enyhébb, 0,8 százalékos veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni.
M. T.
