BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Recesszió idején is jó üzlet lehet a tőzsde

2002. november 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az optimista elemzői várakozásokat is felülmúló eredményről számolt be a londoni értéktőzsde (LSE) a szeptember végén zárult üzleti félévéről szóló jelentésében. Bár a tőzsde irányadó indexe, az FTSE-100 az év eleje óta 21 százalékkal csökkent, a besszhangulatban is volatilis piac forgalmát ez nem érintette. A társaság hat hónap alatt 40,5 millió fontos adózás előtti eredményt ért el, 18 százalékkal jobbat, mint a bázisév során. A siker elsősorban a vártnál jelentősen nagyobb forgalmat lebonyolító elektronikus kereskedési rendszernek (SETS) volt köszönhető.
Habár a rossz piaci környezet következtében jelentősen visszaesett az új bevezetések száma, az LSE azért elégedett lehet a teljesítményével. A Nyugat-Európában tőzsdére vitt társaságok 75 százaléka a londoni piacot választotta, az ott lebonyolított nyilvános kibocsátások száma meghaladta a Nasdaqon és a NYSE-n együttesen bevezetett új részvények számát.
A londoni piacon a részvényforgalom ugyan 14 százalékkal 2,4 milliárd fontra csökkent, ám az ebből adódó bevételkiesést a megemelt tranzakciós díjakkal sikerült pótolni.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet