Lejegyezték 200 millió forint értékben a Volksbank Állampapír Alapok Alapját, s a bank első ilyen jellegű termékének folyamatos forgalmazása is megindult. Balázs László, a Magyarországi Volksbank Rt. vezérigazgatójának elmondása szerint az első nap már 13 millió forint értékben vásároltak ügyfelek a bank új termékéből. Az új befektetési alap alapvetően két eszközcsoportban tartja befektetési állományát, mindkettő az alap kezelője, a Budapest Alapkezelő Rt. terméke. Az értékpapír-állomány 40-100 százaléka lehet a befektetési politika szerint a Budapest Bonitas befektetési jegyeiben, 0-50 százalékos súlyt képviselhet a Budapest (II.) Bonitas és a likvid eszközök aránya (betét készpénz stb.) legfeljebb 10 százalékra rúghat. A Volksbank részéről a befektetési paletta bővítését célzó termékcsoportot, az alapok forgalmazását akkor tekintenék sikeres üzletágnak, ha az első év végén 2-3 milliárd forintra nőne a kezelt befektetési állomány.
Jövőre két, külföldi eszközökbe fektető befektetési alap jegyeinek forgalmazását is megkezdené a Volksbank. Az első várhatóan egy Magyarországon létrehozott, szintén alapok alapjaként funkcionáló befektetési alap lenne, amely tőkéjének nagy részét alapvetően euróalapú kötvényekben tartaná. Az esernyő alap után külföldi befektetési alap jegyeinek magyarországi forgalmazásába vágna bele a bank. A jelenlegi elképzelések szerint 2003 második felétől tennék ügyfeleik számára elérhetővé az osztrák KAG Fonds alapkezelő egyik részvényekbe fektető alapját.
L. A.
