Jelentős erősödéssel kezdte a tegnapi napot a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a mutató nyitás után egy órával már 100 ponttal keddi értéke felett állt. Az optimizmus azonban nem bizonyult hosszú életűnek, s déltől már jellemzően lefelé csordogált a vezető részvények árfolyama. A Fed csak a magyar piac zárása után döntött az irányadó kamatláb esetleges változtatásáról, az amerikai tőzsdék s ezáltal a BUX irányát jelentősen befolyásoló döntés előtt idehaza is kivártak a befektetők. A vásárlói érdeklődés hiányában lefelé mutató trend zárásig megmaradt, így az index 12 pontos gyengüléssel, 7430 ponton zárta a napot. A parketten az elmúlt időszak átlagánál valamivel több, 6,7 milliárd forintnyi részvény fordult meg.
Napon belül 3 százalékot veszítettek értékükből az OTP részvényei, a bankpapírokért záráskor 2175 forintot fizettek. Lefelé húzta az indexet a Matáv is, a telefonrészvények 18 forinttal lettek olcsóbbak. Tegnap 2,6 százalékkal 5185 forintra kapaszkodott a Mol-papírok kurzusa, amiben minden bizonnyal a nyersolaj árának többhavi mélypontra zuhanása is közrejátszott.
Habár délelőtt majd 13 ezer forintot is megadtak a Richter papírjaiért, a gyógyszergyár részvényeit az egész napos lejtmenetet követően záráskor már csak 12 760 forinton jegyezték. A szektortárs Egis 1,1 százalékkal lett olcsóbb.
Tegnap két társaság is publikálta harmadik negyedéves gyorsjelentését, melyek vegyes fogadtatásra találtak a parketten. Míg a Démász eredményeit 4,6 százalékos drágulással honorálta a piac, a BorsodChem korántsem örvendezette meg ennyire tulajdonosait, papírjai 3,5 százalékot veszítettek értékükből.
Lefelé korrigált az elmúlt napokban kiemelkedő mértékben dráguló Synergon árfolyama, a rendszerintegrátor papírjai 5,4 százalékot veszítettek értékükből.
M. T.
