Erősödéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A várakozásoknál rosszabb fizetésimérleg-adatellenére jóval csütörtöki záróértéke felett nyitó BUX a kereskedés legnagyobb részét 7400 pont környékén töltötte, onnan csak a száguldó amerikai piacokról szóló hírek tudták feljebb emelni. Záráskor a mutató csütörtöki értékénél 1,3 százalékkal magasabban, 7443 ponton állt. A forgalom kismértékben meghaladta az elmúlt időszak átlagát, a virtuális parketten közel 6,5 milliárd forint értékű részvény cserélt gazdát.
Nyitás után ugyan felfelé vette az irányt a Mol kurzusa, ám az emelkedés csak rövid ideig tartott, s délben akár már ötezer forint alatt is hozzá lehetett jutni az olajipari társaság részvényeihez. Zárásra valamelyest magára talált a jegyzés, ám az utolsó üzletet így is csütörtöki áránál egy százalékkal alacsonyabban, 5 ezer forinton kötötték a papírra. A Matáv részvényei 1,6 százalékos erősödést követően 772 forinton forogtak a kereskedés végén.
Élénk érdeklődés volt tapasztalható az OTP részvényei iránt, a bankpapír közel 2,4 milliárd forintos forgalmat generált. Napközben jellemzően 2195 forint körül kötöttek üzletet a társaság papírjaira, ám a késő délutánra megerősödő vásárlói oldal 2221 forintra, csütörtöki áránál 2,9 százalékkal magasabbra emelte a részvények árát. Reggel ugyan folytatódott az IEB csütörtökön kezdődött meglepő szárnyalása, a bankpapír a csütörtöki 15 százalék után tegnap délelőtt további 12 százalékkal kapaszkodott feljebb. Délután azonban száznyolcvan fokos fordulatot vett a kurzus, s záráskor már 0,4 százalékkal csütörtöki értékük alatt forogtak a bank papírjai.
Alacsony forgalom mellett erősödtek a gyógyszergyári részvények, a Richter 1,3, az Egis 3,1 százalékkal drágult.
M. T.
