A privatizációs árfolyamhoz képest 10 százalék kedvezménnyel, részvényenként 12 112 forintért jegyezhetnek a Hungaropharma dolgozói a gyógyszer-nagykereskedelmi cég e célra felajánlott 15 százalék mínusz két szavazatnyi pakettjéből - nyilatkozta a Figyelőnetnek Szabó Ferenc, a társaság vezérigazgatója. A november 18-án induló jegyzés során a vezérigazgató elmondása szerint a Hungaropharma-részvényeket papíronként 6 kárpótlási jegy és 1660 forint befizetésével vásárolhatják meg a munkavállalók. Ez számításaink szerint - amennyiben a dolgozók lejegyzik a teljes mennyiséget - a teljes, valamivel több mint 900 millió forint névértékű csomagra vetítve megközelítőleg 510 millió forint címletértékű, azaz 510 ezer darab kárpótlási jegy felhasználását teszi lehetővé. (Amennyiben a dolgozók nem jegyzik le a pakettet - a cikk szerint 950 dolgozója van a cégnek -, a már 50 százalék feletti tulajdonos Egis Rt., Richter Rt., Béres Rt., Magyar Gyógyszer Rt. konzorcium megvásárolja azokat.) A jegyzés megszervezésével az ÁPV Rt. a Hungaropharmát bízta meg (NAPI Gazdaság, 2002. október 28., 7. oldal). A potenciálisan felhasználható jegymennyiség egyébként becslések szerint a még közkézen forgó kárpótlásijegy-mennyiség mintegy 10 százalékára rúghat.
Lovas András
