A Mol bejelentette, hogy a Slovnaftbeli stratégiai tulajdonszerzésének második fázisáról megkezdte a tárgyalásokat a Slovintegra és Slovbena társaságokkal. A Mol jelenleg a Slovnaft jegyzett tőkéjének 36,2 százalékát tulajdonolja, ám a korábban aláírt megállapodás alapján a zárlati időszak letelte után lehetősége van többségi részesedést szerezni a Slovnaftban. Ezt követően a szlovák törvények értelmében várhatóan nyilvános vételi ajánlatot kell majd tennie a piacon más kézben levő részvényekre.
(NAPI)
