BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bepereli az APEH-et a Humet

2002. október 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Keresetet nyújtott be a fővárosi bírósághoz a Humet Rt., amelyben kéri, hogy a bíróság kötelezze az APEH-et határozott állásfoglalásra a céggel kapcsolatban felmerült fiktív számlázás ügyében. Az adónyomozók 2001 végén tartottak házkutatást a tőzsdei társaság székhelyén, amelynek során a Humet szinte teljes könyvelését lefoglalták. Egy rövid nyilatkozatháborút követően a társaság felmentette a hatóságot az adótitoktartás alól, amire reagálva az APEH kijelentette, hogy a Humetnél 400 millió forintnyi fiktív számlát találtak.
A vádakat folyamatosan visszautasító társaság azóta könyvelését visszakapta, ám az APEH szerinte továbbra sem mutatta be a fiktív számlázást igazoló bizonyítékokat. A 400 millió forintos adófenyegetéssel a feje felett gyakorlatilag működésképtelen társaság többször fordult levélben az APEH elnökéhez a helyzet mielőbbi tisztázása céljából, ám kérését rendre elutasították. A Humet igazgatósága ezután nem látott más kiutat, mint hogy bíróság előtt keresse az igazát.
Időközben lassan elkészül a Humet tajvani gyára, ám valószínűtlen, hogy február előtt üzemelni kezdene. A kinti partner a napokban az építésre nyújtott kölcsön utolsó 56 ezer dolláros részletét is visszafizeti a Humetnek, ám a beígért 750 ezer dollárnyi - a gyár működéséhez szükséges - Humet-por szállításáról egyelőre nem írtak alá vele szerződést.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet