BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hungaropharma-részvényeket is adnának kárpótlási jegyekért

Az ÁPV Rt. tájékoztatása szerint nemrég bizományosi szerződést kötött a Hungaropharmával a társaság munkavállalói részvényértékesítésének lebonyolítására. Ez a 6,02 milliárdos jegyzett tőke 15 százalék mínusz 2 szavazatnyi pakettjét érinti. A számításaink szerint valamivel több mint 900 millió forintnyi névértékű részvény vásárlása során a munkavállalók kárpótlási jegyet is igénybe vehetnek. A jegy árfolyama pénteken élénk forgalom mellett 800 forint közelébe emelkedett a tőzsdén.

2002. október 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt.-től kapott tájékoztatás szerint a privatizációs szervezet a közelmúltban bizományosi szerződést kötött a Hungaropharma Rt.-vel a társaság munkavállalói részvényértékesítésének lebonyolítására. Az akciót maga a társaság vezényli le (térítésmentesen), majd elszámol vele az ÁPV Rt.-nél. Az akció a társaság 6,02 milliárd forintos jegyzett tőkéjének 15 százalék mínusz két szavazatát érinti a privatizációs szervezet illetékese szerint, ami névértéken valamivel több mint 900 millió forintnyi Hungaropharma-részvényt jelent. Az akció érdekessége, hogy a társaság munkavállalói kárpótlási jegyet is igénybe vehetnek a részvényértékesítés során. Arról egyelőre nincs információ, hogy a vételár mekkora hányadát törleszthetik kárpótlási jegyben a munkavállalók, s milyen árfolyamon juthatnak a Hungaropharma Rt. részvényeihez.

A Béres Rt., a Richter Gedeon Rt., az Egis Gógyszergyár Rt. és a Magyar Gyógyszer Rt. alkotta konzorcium összesen 4,05 milliárd forintért jutott a Hungaropharma 50 százalék plusz egy szavazatot biztosító részvénycsomagjához. Ez 134,58 százalékos árfolyamot jelentett (NAPI Gazdaság, 2002. június 10., 9. oldal).
Ha a munkavállalók szintén ezen az árfolyamon jutnának a cég részvényeihez, ez a teljes munkavállalói pakettre 1,215 milliárd forintos vételárral lenne egyenértékű. Az ÁPV Rt. korábbi gyakorlata során azonban gyakran a privatizációs árfolyamnál kedvezőbb feltételeket biztosított a munkavállalói jegyzéseknél. Ha a mostani akcióban is 134,58 százalékos lenne az eladási ár s a munkavállalók a teljes csomagot lejegyeznék kizárólag kárpótlási jegy ellenében, akkor ez a NAPI Gazdaság számításai szerint valamivel több mint 697 millió forint címletértékű kárpótlási jegy felhasználását jelentené. A tényleges adat ennél valószínűleg jóval alacsonyabb lesz.
A múlt héten a kárpótlási jegy árfolyama a keddi 756 forintos záróértékről a péntek délutáni kereskedésben 790 forintig nőtt a Budapesti Értéktőzsdén, s napközben 799 forinton is született a jegyre kötés. Csütörtökön és pénteken összesen több mint 50 ezer darab fordult meg a parketten ebből a sajátos papírból.
Lovas András

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet