Eséssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe. A nyitás után a gyengélkedő európai börzék hatása alá került BUX száz ponttal pénteki értéke alá zuhant, ahonnan azonban az erőteljes emelkedésbe kezdő OTP feljebb rántotta. A csendes kereskedést az index 6807 ponton, előző heti értékénél egy százalékkal alacsonyabban zárta. A ritka nagy, 15 milliárd forintos pénteki forgalom után a parketten megfordult részvénymennyiség ismét az átlagosnak mondható 5 milliárd forint közelébe zuhant.
A forgalmi lista élén ezúttal is az OTP végzett, a bankpapírból tegnap több mint 2,2 milliárd forintnyi cserélt gazdát. A határozott trend nélkül ingadozó árfolyam záráskor, akárcsak pénteken, 1900 forinton állt. A pénteki közgyűlés meglepő nyugalmat hozott az elmúlt időben pezsgő Mol piacára, az olajipari papír kurzusa szűk sávban ingadozva szintén pénteki értékén zárt.
Lefelé korrigáltak az elmúlt héten valósággal száguldó gyógyszergyári részvények. Az utóbbi öt kereskedési nap során 27 százalékkal emelkedő Egis a profit lefölözésére ösztönzött sok befektetőt, az így erőre kapó eladói oldal 4,9 százalékkal nyomta mélyebbre a papír jegyzését. A Richter részvényei közepes forgalom mellett 2,6 százalékot veszítettek értékükből, záráskor 11 725 forinton álltak. Veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni tegnap a Matáv-tulajdonosok is, részvényeik záráskor pénteki áruknál 1,3 százalékkal alacsonyabban, 685 forinton cseréltek gazdát.
Csaknem hat százalékkal erősödtek tegnap a Fotex-részvények. Az egy éve még kétszáz forint felett jegyzett papírok a múlt héten száz forint alá is betekintettek, ahonnan tegnap 109 forintra sikerült visszakapaszkodniuk.
M. T.
