Kilencedik napja esik a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a mutató zuhanását tegnap még a kiemelkedő teljesítményt nyújtó gyógyszergyári részvények sem tudták megállítani. Sőt, annak ellenére is megmaradt a lefelé mutató trend, hogy az EU döntött hazánk felvételi alkalmasságáról. A valamivel keddi záróértéke alatt kezdő BUX a kereskedés során végig lefelé csordogált, s az, hogy mindössze 0,4 százalékos veszteséggel, 6691 ponton zárhatott, csak az utolsó pillanatokban bekövetkezett, közel 80 pontos fellendülésnek volt köszönhető. A forgalom valamelyest meghaladta az elmúlt időszak átlagát, a virtuális parketten tegnap 6,3 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
Valóságos rallyba kezdtek tegnap az elmúlt időszakban leginkább csak szunnyadó, először kedden ébredezni kezdő gyógyszergyári papírok. A 350 millió forint feletti forgalmat generáló Egis 8,2 százalékkal erősödött, a Richter ennél valamivel szerényebb, 3,5 százalékos drágulást követően 11 800 forinton zárt.
Ismét egyre távolabb kerül viszont a Matáv árfolyama a 700 forintos szinttől, a távközlési részvényhez a tegnapi zárásban keddi áránál 1,9 százalékkal olcsóbban, 685 forinton lehetett hozzájutni. Fekete nap volt a tegnapi az OTP- tulajdonosok életében, a bankrészvény 4,2 százalékos zuhanás után 1851 forinton landolt. Drágulni tudott az elmúlt napokban gyengélkedő Mol, az olajipari papírok árfolyama 0,7 százalékkal emelkedett.
A Humet az utóbbi napok csendes kereskedésében folyamatosan limittel drágult - az első jelentősebb forgalmat hozó napot a papír 15 százalékos veszteséggel, 243 forinton zárta.
M. T.
