BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Panaszkodtak a NABI-buszokra

2002. október 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Dow Jones hírügynökség értesülései szerint a kaliforniai Orange County Transportation Agency (OCTA) vonakodik megfizetni egy 1998-as megrendeléséből hátralévő 1,7 millió dolláros vételárat a NABI Rt.-nek (a teljes megrendelés értéke 80 millió dollárt tett ki annak idején). A közlekedési vállalat a gázüzemű buszok üzemanyagrendszerének folyamatos meghibásodásai miatt nem kíván fizetni, állításuk szerint azok alkalmatlanok arra, hogy a mindennapos használattal járó megterhelésnek folyamatosan megfeleljenek. Érsek Ákos, a NABI szóvivője szerint az amerikai vállalatnak semmilyen jogalapja nincsen vételárhátralék visszatartására. Az üzemanyagrendszert ugyanis nem a NABI, hanem egy alvállalkozó készítette. Az alvállalkozót ráadásul nem a NABI, hanem az OCTA választotta. A magyar buszgyártó csak a megrendelő kifejezett kérésére, s kizárólag ebben az esetben vette igénybe e cég közreműködését. Más megrendelőktől hasonló jellegű panaszok nem érkeztek - mondta Érsek.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet