BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtörtént a Buda-Cash tőkeleszállítása

2002. szeptember 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Buda-Cash Brókerház Rt. a múlt héten megtartotta rendkívüli közgyűlését, amelyen a tulajdonosok tőkeleszállítás mellett döntöttek. A még a TVK-val vívott per elvesztésének nyomán tavaly kétszeri tőkeemelést végrehajtó brókercég (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 9., 7. oldal) most 1,61 milliárd forintról 1,3 milliárd forintra szállította le jegyzett tőkéjét. Az erről szóló közlemény azt írja, hogy ebből 105 millió forintra azért volt szükség, mert egy korábbi emelés ellenértékét a tulajdonos nem fizette be. A fennmaradó 205 millió forint pedig „az alaptőke más elemeinek növelése céljából” történik.
Amint a cég egyik vezetőjétől megtudtuk, a csökkentésre végső soron a gazdasági társaságokról szóló törvény azon rendelkezése miatt volt szükség, amely előírja, hogy a saját tőke nem süllyedhet a jegyzett tőke kétharmada alá. (A saját tőke tavaly év végén 939 millió forint volt.) A lépést már körülbelül egy éve tervezték, mind ez ideig arra vártak, hogy az egyik tulajdonos befizesse vállalását, de ez végül nem történt meg. A társaság külföldön tartózkodó igazgatójának becslése szerint egyébként az első féléves eredmény nullszaldó közelében lehet.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet