BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A győri önkormányzat hiába akart megszabadulni Rába-részvényeitől

2002. szeptember 8. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A NAPI Gazdaság értesülései szerint nem a Rába Menedzsment Kft. volt az egyetlen nagytulajdonosa a Rábának, amely eladni szándékozott pakettjéből a társaság emlékezetes, 2980 forinton végrehajtott 2000. tavaszi sajátrészvény-visszavásárlása során. A menedzsmentcégen kívül Győr Város Önkormányzata is eladott volna több mint 150 ezer darab papírt, tehát a birtokában lévő csomag mintegy 10 százalékát. Az önkormányzat ajánlatában azonban 2990 forintos értékesítési ár szerepelt, s a visszavásárlási árat - vélhetően tekintettel az önkormányzat által felajánlott csomag nagyságára - 10 forinttal alacsonyabban határozták meg. Az akció során a Rába Menedzsment Kft. mintegy egymillió darab papírját értékesítette (ez a visszavásárolt mennyiség több mint 60 százalékát tette ki). Akkori számítások szerint egyébként a visszavásárlásból számára befolyó összeg pont elegendő volt arra, hogy az igencsak eladósodott kft. a Rába-részvények vásárlására felvett hiteleit visszafizesse.
Lovas András

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet