BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol befejezte az INA átvilágítását

A Mol befejezte az INA átvilágítását, a következő lépés az ajánlat beadása lesz, amire várhatóan október-november folyamán kerül sor - közölte Mosonyi György, a Mol Rt. vezérigazgatója újságírókkal a World Petroleum Congress (WPC) Rio de Janeiróban rendezett kongresszusán. Felkai György kommunikációs igazgató ugyanakkor cáfolta azt a napokban megjelent értesülést, hogy a gáztörvény megszületésekor azonnal eladásra kerülne a gázüzletág.

2002. szeptember 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt. befejezte a horvát nemzeti olajtársaság, az INA átvilágítását, és várhatóan október-november folyamán készíti el ajánlatát a horvát olajtársaság 25 százalékának megvásárlására - mondta el a jelenleg Rio de Janeiróban, a WPC kongresszusán tartózkodó Mosonyi György vezérigazgató a NAPI Gazdaság kérdésére. A vezérigazgató a folyamatban levő ügylet részleteiről nem kívánt nyilatkozni, de a NAPI kérdésére kizárta, hogy a Mol az OMV-hez hasonló helyzetbe kerülhetne az INA 25 százalékának megvásárlásával (mint ismeretes, az OMV megvette a Mol 10 százalékát, a magyar olajtársaság irányításába azonban egyáltalán nem tud beleszólni).
A Mol már csaknem négy éve érdeklődik az INA iránt, ám korábbi próbálkozásait - alapvetően horvát belpolitikai okok miatt - nem koronázta siker. A Mol értékének felét-kétharmadát érő INA negyedének megszerzése a Mol számára - alig egy évvel a Slovnaft „lenyelése” után - elég nagy falat, amelyet elemzők szerint legalább részben tőkeemelésből lenne képes finanszírozni. Persze ha sikerülne addig eladni a gázüzletágat, az ügyletből befolyó - megfigyelők szerint 100 milliárd forintot jóval meghaladó - vételár alighanem megoldaná a gondot.
A Mol ugyanakkor a gázüzlet eladását csak az új gázárszabályozás megszületése után, az árszabályozás feltételrendszerének teljes ismeretében fontolhatja meg újra. Felkai György, a Mol kommunikációs igazgatója kijelentette, hogy ez távolról sem jelenti azt, hogy a Mol gázüzletága az új gázárszabályozás megszületésekor azonnal eladó lenne, erről a döntést majd akkor kell - a körülményeket mérlegelve - meghozni.
A. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet