Nem sikerült a keddi esés után tegnap a korrekció a Budapesti Értéktőzsdén. Az index nap eleji felívelése átmenetinek bizonyult, a BUX ugyanis fél órával a nyitás után ugyanis még 70 pontos pluszt mutatott, innen azonban már lefelé vezetett az útja. A fél ötös záráskor 7337 ponton, az előző napi értékénél 46 ponttal alacsonyabban állt az irányadó mutató. A forgalom nagyjából az előző napi szinten volt, valamivel meghaladta a 6,9 milliárd forintot.
Sokáig úgy tűnt, hogy a kedden hatalmasat zuhanó Richter az emelkedés motorja lehet. A gyógyszergyári részvény árfolyama napközben 13 000 forintig emelkedett, azonban az eufória nem volt tartós, zárásra egészen 12 725 forintig, a keddi árnál 0,2 százalékkal alacsonyabbra csorgott vissza a kurzus. Az Egis-tulajdonosok azonban sokkal rosszabbul jártak, a kisebbik gyógyszerpapír árfolyama 12 000 forintig, azaz közel 2,5 százalékkal gyengült.
Élénk volt az OTP kereskedése, a tegnapi forgalom közel egyharmadát adta a banki papír, az ára azonban nem tért magához. Árfolyama tegnap megjárta a 2011 és a 2090 forintot is, az utolsó kötésben 2036 forinton cserélt gazdát. A Mol tartotta magát - nem lenne meglepő, ha ebben a folytatódó sajátrészvény-vásárlások is szerepet játszanának -, csak rövid időre nézett be 5200 forint alá. Utolsó, 5250 forintos értéke megegyezik a keddi záróárával. A Matáv napközben lefelé áttörte a 800 forintos szintet, napi minimumát 793 forinton érte el, a nap végére azonban 805 forintig vissza tudott kapaszkodni.
A gépipari cégek közül ezúttal a Rába úszta meg jobban, a győri cég papírjai alacsony forgalom mellett 1230 forintig emelkedtek. Nagyot esett viszont a NABI, a buszgyári részvények 3,5 százalékkal értékelődtek le, 3800 forintra esett az árfolyamuk.
L. A.
