Tegnapi bejelentése szerint a Mol Rt. megint aktív volt saját részvényei piacán a múlt héten. Az augusztus eleje óta tartó akció újabb fejezeteként múlt hét kedd óta további 144 500 darab saját részvényt vásárolt, vagyis az elmúlt héten a Mol-papírok forgalmának több mint 13 százalékát tették ki a sajátrészvény-ügyletek. A mostani vételekkel immár 972 242 darabra növekedett azon papírok száma, amelyeket az augusztus eleji, a vásárlások kezdetét jelző bejelentés után gyűjtött össze a társaság.
Ez azt jelenti, hogy az egy hónap alatt megvett saját papírok száma néhány ezer darab híján megközelítette a teljes alaptőke egy százalékát. A Mol akkori bejelentése szerint egyébként az alaptőke maximum 10 százalékát képviselő, azaz legfeljebb 9 millió 840 ezer darab papír vásárlására szól a megbízás. A vásárlási szándék bejelentése óta mintegy 20 százalékkal emelkedett a Mol árfolyama a Budapesti Értéktőzsdén, s ezzel messze a legjobb teljesítményt tudta felmutatni a blue chipek közül.
L. A.
