A tervekkel ellentétben nem tartották meg a Debrecen város önkormányzata által nyilvánosan kibocsátani kívánt Főnix I. kötvények hétfői aukcióját - tudtuk meg a forgalmazó Raiffeisen Értékpapír Rt.-nél. A PSZÁF-engedélyt nem követte nyilvános ajánlattétel, részben a magas kamatkörnyezet, részben feltehetőleg az önkormányzati választások közeledte miatt. Mivel a PSZÁF engedélyétől számított 30 napon belül a kibocsátásnak meg kellene történnie, az engedély várhatóan érvényét fogja veszteni, és az adminisztratív eljárást újra le kell majd folytatni. A város fejlesztési terveinek finanszírozására bocsátott volna ki kötvényt (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 16., 8. oldal).
E. J.
