BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Készül a tőzsdeélénkítő csomag

Jelenleg készítik elő a tőkepiac és a tőzsde fejlesztéséről szóló koncepciót - mondta László Csaba pénzügyminiszter a NAPI Gazdaság által szervezett tegnapi konferencián. A tőzsdei részvények árfolyamnyereség-adóját jövő évtől tervezi eltörölni a tárca, a kárpótlási jegyek bevonásáról szóló terv elkészültét pedig szeptember végére ígérte a pénzügyminiszter. Csillag István gazdasági miniszter a tőkepiac- és a tőzsdeélénkítés alkalmazandó eszközei között a döntéshozók verbális intervenciója mellett a deregulációt, valamint a tőzsdére menetelhez pályázati formában adandó támogatásokat említette.

2002. szeptember 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénzügyminisztérium javasolni fogja a személyi jövedelemadóról szóló törvény módosításakor, hogy szűnjön meg a tőzsdei részvények árfolyamnyereség-adója - erősítette meg a tárca korábbi ígéretét László Csaba pénzügyminiszter a kormány első száz napjáról a NAPI Gazdaság, a NAPI Online és a CEBC által rendezett konferencián. A pénzügyminiszter elmondta, hogy folyik a tőzsdeélénkítésről ígért koncepció előkészítése is. Ugyanakkor sajnálatát fejezte ki azért, hogy a tárca egyelőre adós maradt a kárpótlási jegyek bevonásáról szóló tervezettel. Eredetileg augusztus végére ígértek konkrétumokat a jegybevonás menetrendjéről és módszereiről, azonban mindeddig csak egy előzetes elképzeléseket tartalmazó anyag készült el a minisztériumban.

A miniszter szerint nagyjából egy hónapos késéssel, szeptember végére várható, hogy elkészül az ígért menetrend.
Csillag István, a gazdasági tárca vezetője is hangsúlyozta előadásában, hogy a kormány elkötelezett a tőzsde és a tőkepiac élénkítése iránt. Mint mondta, pályázati formában kívánják majd támogatni a tőzsdére készülő társaságokat, az elképzelések szerint a tőzsdére menetel költségeinek egy részét átvállalná az állam. Véleménye szerint ahhoz, hogy a hazai tőkepiac és tőzsde megfelelően működjön, már az is nagy segítség, ha a gazdaságpolitikai döntéshozók verbálisan interveniálnak a tőzsde mellett, s nem annak jelentéktelenségét igyekeznek hangsúlyozni.
Csillag úgy vélte, hogy az elmúlt években - a korábbi negatív tapasztalatok miatt is - a befektetési vállalkozások és a tőkepiac jogi szabályozása túlságosan is szigorúvá vált, s ezzel a tőkepiacon az új szereplők, leginkább az új kibocsátók megjelenésének is korlátot állít. Ezért a miniszter szerint szükség lenne a tőkepiacon bizonyos mértékű deregulációra is.
Lovas András

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet