Az Európa Ingatlanbefektetési Alap kezelője bejelentette, hogy megvásárolt egy 1200 négyzetméteres területű szolnoki ipari csarnokot. Az objektum korábbi tulajdonosa fix 10 éves időtávra visszabérli és hasznosítja azt (sale and lease back-konstrukció). Az alapkezelő szerint a szerződést megfelelő biztosítékokkal támasztották alá, és az éves szinten 15 százalékot meghaladó bérletidíj-hozamot biztosít az Európa befektetői számára. (Az ingatlanba fektetett tőkére vetítve.) Az alap tőkéje egyébként már mintegy 4,8 milliárd forintra emelkedett, folyamatosan növekszik. Ennek az alapkezelő adatai szerint 33 százaléka van ingatlanban, a többit diszkontkincstárjegyekben szokták tartani. Igaz, a tervezett beruházások várhatóan még az idén újabb néhány százmillió forintot visznek el (NAPI Gazdaság, 2002. június 17., 7. oldal). A bérbeadási céllal vásárolt összes ingatlan bérletidíj-hozama egyébként 13 százalék.
E. J.
