BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szolnokon vásárolt az Európa Alap

2002. augusztus 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európa Ingatlanbefektetési Alap kezelője bejelentette, hogy megvásárolt egy 1200 négyzetméteres területű szolnoki ipari csarnokot. Az objektum korábbi tulajdonosa fix 10 éves időtávra visszabérli és hasznosítja azt (sale and lease back-konstrukció). Az alapkezelő szerint a szerződést megfelelő biztosítékokkal támasztották alá, és az éves szinten 15 százalékot meghaladó bérletidíj-hozamot biztosít az Európa befektetői számára. (Az ingatlanba fektetett tőkére vetítve.) Az alap tőkéje egyébként már mintegy 4,8 milliárd forintra emelkedett, folyamatosan növekszik. Ennek az alapkezelő adatai szerint 33 százaléka van ingatlanban, a többit diszkontkincstárjegyekben szokták tartani. Igaz, a tervezett beruházások várhatóan még az idén újabb néhány százmillió forintot visznek el (NAPI Gazdaság, 2002. június 17., 7. oldal). A bérbeadási céllal vásárolt összes ingatlan bérletidíj-hozama egyébként 13 százalék.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet