BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Debrecen város kötvényt bocsát ki

2002. augusztus 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A PSZÁF engedélyezte Debrecen város önkormányzatának 2,5 milliárd forintos, két évre szóló kötvénykibocsátási programját. Ennek keretében először szeptember 2-án rendeznek majd kötvényaukciót, a forgalmazó a Raiffeisen Értékpapír Rt. lesz. A tőkebevonás célja a város hároméves fejlesztési programjának finanszírozása - derül ki a PSZÁF határozatából. Az első aukción szereplő kötvény első sorozatrészlete a Főnix I. elnevezést kapta, 1,305 milliárd forintos csomagot ajánlanak majd fel belőle a befektetőknek. A papírok fix kamatozásúak, névértékük 10 ezer forint lesz.
A kibocsátás aligha hiúsul majd meg, mivel a sikerhez szükséges mennyiségre a forgalmazó brókercég jegyzési garanciát vállalt. A papírok várhatóan viszonylag alacsony kockázatot fognak képviselni, mivel a visszafizetést a Raiffeisen Bank bankgaranciája is biztosítja.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet