BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendkívüli közgyűlés a NABI-kibocsátás előtt

A NABI Rt. szeptember 16-án rendkívüli közgyűlést tart, amelyen a fő tulajdonos Első Magyar Alap részvényeladásával és új részvények kibocsátásával, valamint a papírok külföldi tőzsdére való bevezetésével kapcsolatos döntést készítik elő. A társaság gyorsjelentésében stagnáló árbevételről és a tavalyihoz hasonló, 6,17 millió dolláros nyereségről számolt be.

2002. augusztus 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A NABI Rt. igazgatósága tegnapi, Londonban tartott ülése után rendkívüli közgyűlésre hívta össze szeptember 16-ára a társaság részvényeseit. A közgyűlés napirendjén a társaság nevének módosítása, az igazgatósági tagok független igazgatóvá minősítése és az alapszabály módosítása mellett szerepel az Első Magyar Alap tájékoztatása arról, hogy részvényei egy részének külföldi nyilvános forgalomba hozatal melletti értékesítésére készül. A vezető testület ezenkívül kéri az alaptőke-emelésre vonatkozó jogának öt évvel való meghosszabbítását.
Már június közepén nyilvánosságra került, hogy a NABI nyilvános értékesítéssel egybekötött részvénykibocsátásra készül. A likviditás növelését is célzó akció során az Első Magyar Alap eladná a papírjai egy részét is (a zárt alap várhatóan év végén dönt arról, hogyan működik majd tovább), az alaptőke-emeléssel együtt így 6-7 millió darabra nőhetne a NABI-papírok száma.

A kibocsátással párhuzamosan a részvényeket új piacra is bevezetnék, ám azt még nem tudni, hogy melyik tőzsdére.
A NABI a befolyó pénzből az újabb piacokon való megjelenését szeretné finanszírozni, de átgondolják a cég osztalékpolitikáját is. Róna Péter elnök korábbi nyilatkozata szerint ez azért lehet indokolt, mert a cégnél az intenzív növekedés korszaka után a kiegyensúlyozottabb működés ideje érkezett el, s ilyenkor már az osztalékfizetési politika is befolyásolja a papír értékét.
A buszgyártó egyébként tegnap megjelent gyorsjelentésében stagnáló árbevételről és a valutaátváltásból adódó nyereségnek köszönhetően szinten maradó, 6,17 millió dolláros profitról adott számot. A csoport az első félévben 1 autóbusszal kevesebbet szállított ki, mint tavaly, de ez valójában 78 darabos növekedést takar, amelyet csak a 2000-ről 2001-re áthozott tétel fordít csökkenésbe. A tavalyi kavarodást nem számolva az árbevétel 10, az adózott eredmény mintegy 20 százalékos bővülést mutatott volna. A gyorsjelentés szerint az amerikai piacról kivonulófélben lévő Novabusszal is megszületett a várt egyezség, a NABI 80 darab autóbusz szállítását vállalta át Dallas város részére. Emellett a NABI a hazai piacon is beindult, s Magyarországon újabb Excel buszra szóló megrendelést kapott. A gyorsjelentésre a közeljövőben visszatérünk.
L. A.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet