BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödő forintgyengülés, hozamemelkedés

2002. augusztus 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kedvező inflációs adat közzétételének másnapján - és a látványosan csökkenő külkereskedelmi deficit ellenére - erőteljesen tovább gyengült a forint a bankközi devizapiacon, most is eléggé gyér forgalom mellett. Délután az intervenciós sáv közepétől számított 10,85 százalékon állt fizetőeszközünk, ami 32 bázispontos csökkenés a kedd délutáni értékhez képest. Az eurót délután 246,05-265,20 forinton jegyezték, közel 1 forinttal drágábban, míg a dollár 249,15-249,40 forinton állt, így mintegy 80 fillérrel ért többet.
A hat hónapos hátralevő futamidejű diszkontkincstárjegyek aukcióján 30 milliárd forintnyi kincstárjegyre 49 milliárd forintnyi ajánlat érkezett; ekkora túljegyzés nem számít magasnak ezen a piacon. Így nem meglepő, hogy az átlaghozam évi 9,73 százalék volt, ami jelentősen meghaladja az előző napi, évi 9,54 százalékos másodpiaci referenciahozamot.
Az aukció után egyébként ez a referenciahozam 13 bázisponttal, 9,67 százalékra emelkedett, de ugyanennyivel nőtt az egyéves mutató is. A legrövidebb, 3 hónapos érték 4 bázisponttal, a többéves mutatók hétfőhöz hasonlóan 5-7 ponttal emelkedtek, a hozamok emelkedése tehát kitartónak látszik. A 6 és 12 hónapos mutatók már 17 és 21 bázisponttal meghaladják a 9,5 százalékos jegybanki alapkamatot is, így mintha adna némi esélyt egy újabb kamatemelésnek a piac.
A bankközi forintpiacon az egynapos overnight kamatok a keddi évi 9,20-9,30 százalék után szerda délutánra 9,35-9,45 százalékra emelkedtek, szintén alacsony forgalom mellett.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet